00421 915 746 068 katka1gavalcova@gmail.com
Ubytovanie Penzión Vilka Podhájčanka

Okolie

Obec Podhájska

V centre obce sa nachádza amfiteátrové kino s kaviarňou, niekoľko krčmičiek, pizzéria, reštaurácie a pre milovníkov hudby ľudové tanečné zábavy a diskotéky. V blízkosti obce je aj soľná jaskyňa. Krásne zelené lesy Pohronskej pahorkatiny lákajú turistov k príjemným prechádzkam, kde ich turistické chodníčky navedú k historickým pamiatkam v okolí obce ako napríklad zrúcanina Paulínskeho kláštora na Mariánskej čeľadi. V termálnej oblasti sa nachádzajú aj cyklotrasy. Na okraji obce sa nachádza aj umelo vytvorené jazierko s posedenim vhodné aj na piknik.

Termálne kúpalisko Podhájska

 

Termálne kúpalisko Podhájska sa rozprestiera na celkovej ploche 14 ha a patrí medzi najnavštevovanejšie turistické a kúpeľné miesta na Slovnesku. Poskytujú oddych a rekreáciu v priebehu celého roka – v letnej i zimnej sezóne.

 

Termálna voda Podhájska

Jej zloženie je podobné, aké má aj Mŕtve more. Táto treťohornej morská voda má vysoký obsah prvkov a minerálov. Má stálejší a hlbší regeneračný efekt než voda z Mŕtveho mora, obsahuje však 10x menej soli. Obsahuje morskú soľ a tá má pri vonkajšej aplikácii antiseptický, protizápalový, prekrvovací a čistiaci efekt.

 

Aké choroby lieči voda v Podhájskej?

 • kožné ochorenia rôzneho druhu, najmä atopický ekzém a lupienku
 • choroby dýchacích ciest, astma
 • reuma, dnu, bolesti kĺbov, artritídu, osteoporózu
 • poruchy štítnej žľazy
 • cievne ochorenia

Počasie

Počasie Podhájska – Svätuša tu

Zaujímavosti v okolí:

 • Bohunice – vodný mlyn a múzeum mlynárstva
 • jazda na koňoch – Tvrdošovce
 • ZOO – Bojnice
 • Ranč pod Babicou – Bojná
 • soľná jaskyňa, detské ihrisko, športoviská – Radava – penzión Iveta
 • soľná jaskyňa, bažantnica – Starý Tekov
 • Topoľčianky – Zámok, žrebčín, hippologické múzeum, Zubria obora
 • Levice – v hradnom areáli Tekovské múzeum, Kapitánska budova a Doboóvský kaštieľ
 • Nové Zámky – Múzeum Jána Thaina
 • Kolárovo – vodný mlyn aj s múzeom mlynárstva
 • Nitra – nitriansky expres – vláčik
 • park na Sihoti – pre deti – muflóny, domáce zvieratá, detské ihrisko s prekážkami
 • neďaleko Oponice a Poľovnícky zámok Apponyiovcov

ARBORÉTUM MLYŇANY

Arborétum v dedinke Vieska nad Žitavou by sme mohli nazvať „zelenou živou mapou sveta“. Prekrásny park, najväčší v strednej Európe, bol založený v r. 1892. Je tu najväčšia zbierka drevín na Slovensku: veľmi staré dreviny i rastliny, Európska a Japonská záhrada, Kanadský les, časti s dreviny strednej, južnej a severnej Číny, z Kaukazu, Himalájí, strednej a prednej Ázie.

RODINNÁ FARMA MAŠEKOV MLYN

Ak majú vaše deti rady zvieratká, neobíďte Mašekov mlyn. Ponúknu vám tu návštevu areálu mlyna, kde si pozriete poľnohospodárske náradie, staré furmanské vozy, mlynské kamene, rôzne druhy studní, starú stodolu (pajta), mlynárov dom, dom pre tovarišov a služobníctvo, fotodokumentačný a listinný materiál a najmä zvieratká. Deti sa oboznámia, ako ich chovali naši starí rodičia. Mašekov Mlyn sa nachádza pri Vrábľoch v Hornom Oháji.

DETSKÁ FARMA HUMANITA

Aj na detskej farme Humanita v Kráľovej nad Váhom môžete prežiť pekný deň uprostred prírody so zvieratkami. Nájdete tu viac ako 20 druhov zvierat, deti sa môžu povoziť na poníkoch a tí starší na koňoch. Farma poskytuje svojim návštevníkom možnosť starať sa o rôzne hospodárske zvieratá, a tak učí chápať kolobeh a zákonitosti prírody, pestuje úctu k prírode a zvieratám.

RANČ U BOBIHO

V novom agroturistickom centre v Novom Tekove, 25 km od Podhájskej, sa bude páčiť nielen milovníkom koní, ale každému, kto má rád aktívny oddych. Tenis, minigolf, bowling, plážový volejbal, stolný tenis, jazdecká škola, detské ihrisko v areáli, jazdenie na poníkoch, loptové hry, poznávanie života na vidieku, to všetko tu môžete zažiť!

SKALNÉ OBYDLIA BRHLOVCE

Do skaly si vytesali ľudia svoje obydlia v Brhlovciach, 42 km od Podhájskej. V uličke „Šurda“ si môžete prezrieť murovaný dom z 19. storočia a priestory vysekané do skaly v dvoch podlažiach. Interiér je zariadený dobovým nábytkom a dokumentuje zvláštnu formu ľudového staviteľstva a bývania od konca 19. storočia po 50. roky 20. storočia.

ZRÚCANINA HRADU GÝMEŠ

„Hrad Gýmeš nepotrebuje komentár. Vynikajúca túra s ešte krajším vyvrcholením. Zachovalé architektonické prvky sú ojedinelé. Panoráma jedinečná. Trochu nebezpečný je akurát výstup na najvyššie poschodie veže, ale stojí to za ten životný risk,“ napísal návštevník hradu do diskusie na webe. Takže – ak máte túlavé topánky a chcete ich obuť aj deťom, choďte si pozrieť zrúcaninu hradu z 13. storočia. Pomerne zachované je murivo hradnej veže a obvodového muriva. V kaplnke rozoznať barokový ráz interiéru. Trasa: z obce Jelenec (neďaleko Nitry) po modrej k vodnej nádrži, potom kombináciou červenej, žltej a zelenej.